Początki…

Początki…

W końcu nadszedł czas, żeby oficjalnie powiedzieć „Hello World!”. Bardzo miło mi Cię gościć na moim blogu. Długo zwlekałem z decyzją o założeniu własnej strony internetowej (tym bardziej takiej, która ma moduł blogowy), ale chyba doszedłem do takiego etapu, że pewnymi przemyśleniami powinienem się podzielić z innymi. Podzielić z nadzieją na ciekawą dyskusję rzecz jasna!

Kilka słów o mnie

Ale wszystko po kolei… Nazywam się Piotr Pokorny i od kilku lat zawodowo (oraz naukowo) zajmuję się tematyką szkolnictwa wyższego i nauki oraz ich powiązań z gospodarką. Działalność w sektorze szkolnictwa wyższego zacząłem jeszcze na studiach, gdzie poprzez uczelniane struktury samorządowe dostałem się do ustawowego reprezentanta wszystkich studentów w Polsce – Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, gdzie w latach 2011-2014 pełniłem funkcję Przewodniczącego Komisji Prawnej, a od 2013 roku także Dyrektora Biura Prawnego PSRP.

W tamtym okresie (luty 2013 – styczeń 2015) zostałem także wybrany do Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, gdzie byłem członkiem Komisji Ekonomiczno-Prawnej (w 2015 roku pełniłem funkcję sekretarza Komisji).

W czasie działalności w PSRP brałem udział w wielu pracach legislacyjnych nad ustawą – Prawo o szkolnictwie wyższym oraz aktami wykonawczymi, zarówno na szczeblu rządowym jak i sejmowym oraz senackim.

To raczej nie będzie blog osobisty (taki o ubraniach, gotowaniu, itp.), choć od osobistych przemyśleń na pewno nie będę stronił. Tematyka tekstów, które będą się tutaj pojawiać z różną częstotliwością (dam z siebie wszystko, żeby szybko wejść we właściwy i regularny rytm) dotyczyć będzie przede wszystkim sektora szkolnictwa wyższego, nauki i gospodarki, ze szczególnym naciskiem na pierwszy z tych sektorów.

Polub i udostępnij:
Follow by Email
Facebook
Google+
http://piotrpokorny.pl/hello-world/
LinkedIn